Hotele, hotels
 
Architektura w Dubaju

Zobacz więcej: Sztuczne wyspy w Dubaju

Isla Moda w Dubaju

Czy do projektowania architektonicznego wystarczy jedynie sława i rozgłos? Szejkowie z Dubaju są najwyraźniej znudzeni nazwiskami wielkich architektów i zlecają projektowanie architektom-hobbystom. Czy architektura może na tym zyskać? Na pewno już zyskują inwestorzy, którzy dzięki zatrudnieniu Karla Lagerfelda, czy Brada Pitta zdobywają rozgłos w świecie.

Isla Moda to kolejna wyspa tematyczna, która powstanie w Dubaju. Będzie to centrum mody jakiego jeszcze na świecie nie było. Założeniem inwestora Dubai Infinity Holdings (DIH) jest stworzenie jedynego w swoim rodzaju modowego kurortu skupiającego ludzi ze świata mody i biznesu. W tym niebywale snobistycznym miejscu powstanie ekskluzywny hotel, butiki najlepszych kreatorów, ich studia projektowe oraz wille houte-couture prosto z deski kreślarskiej największych dyktatorów mody.


Dubai


Oklejanie samochodów, reklama na samochodach Warszawa Katowice

Karl Lagerfeld, Fot: freshome.com

Pierwszą znaną gwiazdą mody, która zaprojektuje limitowaną serię domów będzie Karl Lagerfeld, który niedawno podpisał umowę z inwestorem Isla Moda. Jest pierwszym z pięciu designerów, którzy podejmą się kreacji architektonicznej na wyspie.

Inwestycja ma sie rozpocząć w przyszłym roku, a zakończyć w 2012.

Karl Lagerfeld podpisuje kontrakt na projekt 80 domów na Isla Moda z przedstawicielką DIH Samirą Abdulrazzak.

Kolejnym celebrytem, który ma wyraźnie zakusy na posadę sławnego architekta jest przystojniak Brad Pitt. Sam przyznaje że aktorstwo jest to zawód w którym osiąga sukcesy, jednak architektura to jego życiowa pasja. Pisaliśmy już o projekcie Make it Right w Nowym Orleanie. Zebrał wówczas całą śmietankę architektonicznego światka, aby stworzyć niskobudżetowe domy dla powodzian. Teraz przyszła pora na debiut architektoniczny samego Brada.

Brad Pitt podczas projektowania. Fot: people.com

Zabeel Properties zleciło gwiazdorowi projekt hotelu, który ma sie stać wizytówką Dubaju. W pełni przyjazny dla środowiska, pięciogwiazdkowy hotel będzie posiadał 800 luksusowych apartamentów. Przy projekcie Pitt będzie współpracował z pracownią GRAFT z Los Angeles.

Przyznaje, że podjęcie się pierwszego projektu architektonicznego nie było łatwą decyzją. Czy projekt okaże sie sukcesem, czy totalną porażką? Z niecierpliwością czekamy na rezultaty wyczynów architekta-amatora. Co powstanie przekonamy się już niebawem. Projekt, nad którym pracuje Brad ma zostać ujawniony w przeciągu kilku miesięcy.

źródło: bryla.pl

< poprzednie